Fotovoltické články

Svietidlá série LEDIX verzie 14 V DC ideálne spolupracujú s fotovoltaickými článkami PV, ktoré konvertujú solárnu energiu na elektrickú.

Kombinácia fotovoltaiky s vybranými vodotesnými svietidlami série LEDIX umožňujú široké možnosti využitia v záhradách, chatách a iných miestach, kde nie je možnosť napájania elektrickou energiou.

LEDIX svietidlá verzie 14 V DC sú hermetické (IP 56) a ich prevádzka je ideálna pri plne nabitých 12 V batériách, čo je približne 14 V DC. Použitie fotovoltaických článkov je spojené s nutnosťou zabudovania jednoduchej inštalácie vrátane jedného alebo niekoľkých PV článkov, pričom proces nabíjania batérie je riadený regulátorom. Z hľadiska montáže, bezpečnosti, poruchovosti a dĺžky prevádzkového času sú ideálnym riešením profesionálne systémy SOL-10 alebo SOL-20.

Vlastnosti systémov SOL-10 a SOL-20 umožňujú napájanie veľkého množstva svietidiel série LEDIX a zabezpečujú optimálne napájanie batérií. Systémy umožňujú nepretržitú prevádzku s veľkým množstvom nabíjacích cyklov. Konštrukcia článkov PV je odolná voči nepriaznivým poveternostným podmienkam akými sú dážď, krúpy či sneh. Proces nabíjania je riadený elektronickým regulátorom SSL-01, ktorý ochraňuje články batérie voči poškodeniu alebo opotrebovaniu.

Batéria a regulátor sú umiestnené v pevnej kovovej konštrukcii.

Pri inštalácií systému SOL-10 a SOL-20 je potrebné dbať na dôkladnú izoláciu článku PV. Článok môže byť inštalovaný na stenu, podlahu alebo stĺp pričom je nutné dodržať optimálny uhol dopadu slnečných lúčov. Pri použití svietidiel série LEDIX s funkciou automatického zapnutia alebo funkciou zapnutia pri zotmení musia byť články inštalované priamo pri ovládaní svietidiel.